Сместен во Врњачка Бања, 450 метри од Мостот на љубовта, хотелот Тонанти располага со градина, бар, и бесплатен WiFi. Нудејќи ресторан, имотот има и сезонски отворен базен, како и затворен базен и фитнес центар. Сместувањето нуди 24-часовна собна услуга и складирање на багаж за гости. Собите располагат  клима уред, телевизор  со сателитски канали, туш, фен и биро. Во хотелот, сите соби се опремени со гардероба и приватна бања. Гостите во хотелот Тонанти можат да уживаат доручек. Гостите кои престојуваат во сместувањето имаат пристап до теренскиот спа и велнес центар кој вклучува топла када и сауна. Скијањето и возењето велосипед се дел од активностите што гостите на хотелот Тонанти можат да ги најдат во близина. Ова е омилениот дел на нашите гости од Врњачка Бања, според независните прегледи. Локацијата особено им се допаѓа на соло патници – тие ја оценија со 9,5 за престој во едно лице. Ние зборуваме на вашиот јазик!