DebitursDebiturs
Forgot password?

Hotel Sport, Resort Mavrovo

Достапност на аражманот

Од Недела до Четврток

 • Еднокреветна   - 58 €

 • Двокреветна     - 82 €

Семеен пакет ( Family suite)

 • Двокреветна   - 115

 • Трокреветна   - 148 €

Викенд - Петок и Сабота

 • Еднокреветна    - 74€

 • Двокреветна      - 106€

Цени за период од 30.12.2021 - 01.01.2021  и  14.02.2021 - 16.02.2021

 • Еднокреветна  -  95€

 • Двокреветна   -  140€

Цени за период од 02.01.2021 - 15.01.2021

 • Еднокреветна   - 74€

 • Двокреветна   - 106€

Користење на надворешен базен и сауна е бесплатно.

Деца до 6 годишна возраст - Бесплатно. Деца од 6 - 12 год: 50% од цената за возрасни. Деца над 12 годишна возраст - 100% од цената.    
Термини Цена по лице
15.12.20203,596ден
Хотел
3 ѕвезди
Маврово
0038972311810
14:00
12:00

Сместен во подножјето на планината Бистра кај езерото Маврово во Националниот парк Маврово, овој хотел обезбедува бесплатен Wi-Fi и бесплатен паркинг на локацијата. На располагање е изнајмување планински велосипед и складирање за скијање. Гостите на Спорт хотелот можат да го започнат својот ден со појадок секое утро. Ресторанот и барот служат локална и интернационална кујна. Сите соби се со сателитска ТВ, работна маса и бања со туш или када и фен. Хотел Спорт, Маврово е оддалечен 24 км од манастирот Свети Јован Бигорски и 100 км од аеродромите во Скопје и Охрид.

Хотелот Спорт се состои од две згради со 28 Делукс гостински соби, 4 апартмани, ресторан и бар. Сите соби се опремени со приватна бања, сателитски ТВ приемник и директна телефонска линија.

Хотелот Спорт обезбедува најповолно сместување во ски центарот Маврово, преку целата година.

Ресторан
Уште едно место каде што ќе бидете топло пречекани .Во пријатниот ресторан, ви нудиме голем избор од исклучителни морски специјалитети, голем избор од интернационални специјалитети и традиционални македонски јадења. Ако не сте риболовец, но сепак уживате во се што доаѓа од морето, повелете.
Широк избор на јадења од земјата, подготвени за вас. Добра храна и вино за уживање во секое годишно време

Бар
Место каде што можете да се опуштите. Придружете ни се во нашиот бар, во моментите на релаксација. Ќе имате можност да сретнете нови луѓе и да поминете квалитетно време со вашите пријатели.

Дадените цени се за ноќевање со појадок.

Осигурување, туристичка такса, и ДДВ вклучено во цената.

Политика на Hotel Sport, Resort Mavrovo

14:00
12:00

Услугите на Hotel Sport, Resort Mavrovo

 • WI FI
 • БЕСПЛАТЕН ПАРКИНГ
 • БЕСПЛАТЕН ПОЈАДОК
 • КЛИМАТИЗАЦИЈА
 • ТЕЛЕВИЗИЈА
 • ТЕЛЕФОН
 • ФРИЖИДЕР

Преглед на оценки (0 оценки)

Hotel Sport, Resort Mavrovo Маврово

Целокупна оцена на овој аранжман

Вашето име

Е-маил адреса

Наслов на вашата оцена

Вашата оцена

Каков вид на патување е ова?

 • Бизнис
 • Двојки
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло