DebitursDebiturs
Forgot password?

Hotel Nimfa-Rusalka 2* – Sunny Beach

Достапност на аражманот

Хотел " Нимфа Русалка "2* Сончев Брег  термин                 ЈУНИ  ЈУЛИ-АВГУСТ                СЕПТЕМВРИ 
19.06- 27.06.2021  26.06- 04.07.2021    03.07- 11.07.2021  10.07- 18.07.2021  17.07- 25.07.2021  24.07- 01.08.2021  31.07- 08.08.2021  07.08- 15.08.2021  14.08- 22.08.2021  21.08- 29.08.2021  28.08- 05.09.2021    04.09- 12.09.2021 
бр. ноќи   ВВ , HB  ВВ -(ноќевање,појадок)  HB -(полупансион)  ВВ , HB 
       DBL  1/2,   2+1 –(без клима )                      7  105 €-(по особа+превоз) -ВВ  133 € - (без клима) -(по особа+превоз) -BB  105 €-(по особа+превоз) -ВВ 
        DBL  1/2,  2+1-(со клима)                           7  119 €-(по особа+превоз) -ВВ  147 € - (со клима) -(по особа+превоз) -ВВ  119 €-(по особа+превоз) -ВВ 
        DBL  1/2,   2+1 –(без клима)                        7  161 €-(по особа+превоз) -HВ  189 € - (без клима) -(по особа+превоз) -HB  161 €-(по особа+превоз) -HB 
        DBL  1/2,  2+1 –(со клим)а                           7  175 €-(по особа+превоз) -HВ  203 € - (со клима) -(по особа+превоз) -HВ  175 €-(по особа+превоз) -HВ 
       
2 возрасен 1 дете под 12 год.-30% на дополнително легло       
Термини Цена по лице
19.06.20217,378ден
Хотел
2 ѕвезди
Бугарија
Сончев Брег
+38972311810
14:00
12:00
7 вечери

Хотел “Нимфа Русалка2се наоѓа  на убава локација помеѓу Несебар и  Сончев Брег,на првата линија од морето околу 120 м.во близина на Какао Бич. Хотелот располага со 1/2  студиа  и  1/2  + 1 дополнително легло, биро, телевизор со сателитска програма , wc, бања, фрижидер, бесплатна клима, интернет(wi-fi), балкон , отворен базен, лоби бар, спортски центар. За гостите има бесплатен чадот и лежалка покрај базенот.

Политика на Hotel Nimfa-Rusalka 2* – Sunny Beach

14:00
12:00

Услугите на Hotel Nimfa-Rusalka 2* – Sunny Beach

 • WI FI
 • БАЗЕН
 • БЕСПЛАТЕН ПАРКИНГ
 • БЕСПЛАТЕН ПОЈАДОК
 • КЛИМАТИЗАЦИЈА
 • ТЕЛЕВИЗИЈА
 • ТЕЛЕФОН
 • ФИТНЕС ОБЈЕКТ
 • ФРИЖИДЕР

Преглед на оценки (0 оценки)

 
 • НАПОМЕНА 
 • -  Цените  се дадени по особа на база  ноќевање со појадок (ВВ) или нокевање со појадок  и вечера(НВ) без вклучен превоз  
 • -  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот  капацитет, т.е. број на легла.  
 • -  Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд. 
 • -  За сингл соба се доплатува +80% од регуларната цена за сместувањето во хотелот 
 • -  Превоз од Прилеп / Кавадарци / Неготино / Велес / Овче Поле / Штип /. 
 • -  Превоз од Струмица / Радовиш / Штип /. 
 • -  Превоз од  Штип / Кочани / Виница / Мак.Каменица / Делчево /. 
 • -  Превоз од Скопје/ Куманово / Штип /. 
 •  
 • ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ 
 • -  Доплата за превоз повратен билет- 55 € за возрасни / 40 € за деца  до 12 год. Деца до 2год - бесплатно (без седиште). 
 • -  Доплата за превоз билет во еден правец- 45 € за возрасни / 30 € за деца  до 12 год. Деца до 2 год - бесплатно (без седиште). 
 • -  Резервација за закажување на термин за враќање(туристичка такса)-€ од особа-(задолжително)-за целиот престој. 
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа; 
 • -  Поради генерално чистење на собите  после секоја смена, се напуштаат собите  во 08:00 часот, а се добиваат околу 12:00 часот по локално време; 
 • -  Прочистување на собите секојдневно,промена на крпи на 3 дена,промена на постелнина на 5 дена. 
 
                                              Автобуски превоз Бургас-Поморие-Несебар-Сончев Брег, секој ден во месец  јули-август 2020 
 Поаѓање од Сончев Брег:   13:00 по МК време / 14:00 по БГ. време (на автобуската постројка кај Хотел Кубан) 

Hotel Nimfa-Rusalka 2* – Sunny Beach Сончев Брег, Бугарија

Целокупна оцена на овој аранжман

Вашето име

Е-маил адреса

Наслов на вашата оцена

Вашата оцена

Каков вид на патување е ова?

 • Бизнис
 • Двојки
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло